PJM - tłumacz języka migowego

„Jestem bo Jesteś”. Stowarzyszenie WIDOK podzieli się ze studentami i kadrą UwB doświadczeniami z mentoringu

Data: 16.03.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Nauk o Edukacji, ul. Świerkowa 20 Białystok, aula C02
Godzina: 12:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Wydział Nauk o Edukacji UwB oraz Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK zapraszają studentów i kadrę akademicką na prezentację metod pracy z młodymi ludźmi, którzy mają utrudniony dostęp do kultury i edukacji. Spotkanie odbędzie się 16 marca (sobota) o godz. 12.00 w auli C02.

Jak zapowiadają przedstawiciele stowarzyszenia, chcą podzielić się doświadczeniami z realizacji projektu „Jestem bo Jesteś”. Przez ostatnie półtora roku pracowali w 5 podlaskich miejscowościach z młodzieżą, która z różnych powodów nie może rozwijać swoich talentów i zainteresowań. Młodzi ludzie z Białowieży, Białegostoku, Szudziałowa, Supraśla i Śniadowa uczyli się pod okiem mentorów (pisarki, fotografki, dziennikarki, aktywistów) jak się nie poddawać i robić to co lubią, wierząc we własne siły.

Podczas sobotniego spotkania koordynatorka projektu Magdalena Godlewska-Siwerska opowie o metodach wsparcia mentoringowego dla dzieci. Swoje doświadczenia pracy z młodzieżą przedstawią mentorki Aneta Prymaka-Oniszk (pisarka), Katarzyna Zabłocka (fotografka i nauczycielka) i Miłosława Malzahn (dziennikarka radiowa, twórczyni podcastów). Będzie też czas na dyskusję ze studentami na temat tego, czy i jak ważna była w ich życiu edukacja kulturalna.

W Galerii Nowe Skrzydło na Wydziale Nauk o Edukacji będzie też można zobaczyć wystawę (12 plansz) prezentującą działania mentorów z młodzieżą i prace ich podopiecznych.

logotypy UE

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.